| Reference No | C10H6TM016 |
| Brand | Schneider Electric |
|---|---|
| Model | Compact NSX - Schneider Electric |
| Reference No | C10H6TM016 |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 18001030011 |
| Manufacturer Product Name | C10H6TM016 - Circuit breaker, ComPacT NSX100H, 70kA/415VAC, 4 poles 3D (neutral not protected), TMD trip unit 16A |
| Ampere/Current Rating | 16 A |
| Breaking Capacity Icu | 70 kA |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Tripping Type | Thermal Magnetic Trip Unit |
| Protection Type | Adjustable Overload & Adjustable Short Circuit |
| Rated Voltage (V) | 415V AC |
In stock
From Peenya Warehouse , Bangalore
Express Delivery Information
| Brand | Schneider Electric |
| Reference No | C10H6TM016 |
| No. Of Poles | 4 Pole |