| Reference No | LV429015X62A100 |
| Brand | Schneider Electric |
|---|---|
| Model | Compact NSX - Schneider Electric |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 18001030011 |
| Ampere/Current Rating | 100 A |
| Breaking Capacity Icu | 25 kA |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Tripping Type | Microprocessor Trip Unit |
| Protection Type | Overload, Short Circuit & Earth Fault |
| Rated Voltage (V) | 415V AC |
In stock
From Peenya Warehouse , Bangalore
Express Delivery Information
| Brand | Schneider Electric |
| No. Of Poles | 4 Pole |