| Brand | LAPP Kabel |
|---|---|
| Model | LAPP |
| Reference No | 3806221 |
| Manufacturer Details | Lapp India Pvt. Ltd. Plot No.98, J & K Jigani Industrial Area, II Phase, BANGALORE SOUTH - 560 105, India |
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | LAPP Kabel |
|---|---|
| Model | LAPP |
| Reference No | 3806221 |
| Manufacturer Details | Lapp India Pvt. Ltd. Plot No.98, J & K Jigani Industrial Area, II Phase, BANGALORE SOUTH - 560 105, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 1800-309-1111 |
| Manufacturer Product Name | TOSIBOX LOCK 150 |
| Sub Product Category | Gateway |
| Fieldbus or Ethernet | Ethernet |
| Overall Width | 99 mm |
| Weight | 0.829 Kg |
| Material | Aluminium |
| Overall Height | 35.5 mm |
| Length | 132 mm |
| Connector Type | Plug To Machine |
| IP Protection | IP 20 |
| Temperature Range | -20 °C to 55 °C |
| Certifications | CE Marked, UL Listed, UKCA Marked |
Out of stock
Tentative by 31 May
Click for Delivery Timeline
Express delivery timelines based on your location:
| Region / State Group | Express (Fast) |
|---|---|
| Karnataka (within state) | 1 day |
| Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh, Telangana | 1-2 days |
| Goa | 2-3 days |
| Maharashtra - Mumbai & Pune | 1-2 days |
| Maharashtra - Rest of State | 2-3 days |
| Gujarat, Rajasthan | 3-5 days |
| Madhya Pradesh, Chhattisgarh | 3-4 days |
| Delhi (NCR), Haryana, Punjab | 3-4 days |
| Uttar Pradesh, Himachal, Uttarakhand | 3-5 days |
| Odisha, West Bengal | 3-4 days |
| Assam & North-East (NE states) | 3-5 days |
| J&K / Ladakh | 4-6 days |
Express Delivery Information
No Reviews Yet! We encourage you to be the first to share your experience and provide valuable feedback to other potential buyers.
Didn't get the right answer you were looking for ? Post your Questions No questions & answer, be the first to post your question.
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | LAPP Kabel |
|---|---|
| Model | LAPP |
| Reference No | 3806221 |
| Manufacturer Details | Lapp India Pvt. Ltd. Plot No.98, J & K Jigani Industrial Area, II Phase, BANGALORE SOUTH - 560 105, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 1800-309-1111 |
| Manufacturer Product Name | TOSIBOX LOCK 150 |
| Sub Product Category | Gateway |
| Fieldbus or Ethernet | Ethernet |
| Overall Width | 99 mm |
| Weight | 0.829 Kg |
| Material | Aluminium |
| Overall Height | 35.5 mm |
| Length | 132 mm |
| Connector Type | Plug To Machine |
| IP Protection | IP 20 |
| Temperature Range | -20 °C to 55 °C |
| Certifications | CE Marked, UL Listed, UKCA Marked |
Sitemap Visit Mohan Exim
ELECZO INDIA PRIVATE LIMITED © 2016 - 2026 ELECZO.com. All Rights Reserved.