| Reference No | R-2043A |
|---|---|
| Manufacturer Details | Meco - Plot No. EL-1, MIDC Electronic Zone, TTC Industrial Area, Mahape, Navi Mumbai 400710. INDIA |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], +91-22-27673311-16 |
| Sub Product Category | Contact Tachometer |
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Reference No | R-2043A |
|---|---|
| Manufacturer Details | Meco - Plot No. EL-1, MIDC Electronic Zone, TTC Industrial Area, Mahape, Navi Mumbai 400710. INDIA |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], +91-22-27673311-16 |
| Sub Product Category | Contact Tachometer |
In stock
From Peenya Warehouse , Bangalore
Click for Delivery Timeline
Express delivery timelines based on your location:
| Region / State Group | Express (Fast) |
|---|---|
| Karnataka (within state) | 1 day |
| Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh, Telangana | 1-2 days |
| Goa | 2-3 days |
| Maharashtra - Mumbai & Pune | 1-2 days |
| Maharashtra - Rest of State | 2-3 days |
| Gujarat, Rajasthan | 3-5 days |
| Madhya Pradesh, Chhattisgarh | 3-4 days |
| Delhi (NCR), Haryana, Punjab | 3-4 days |
| Uttar Pradesh, Himachal, Uttarakhand | 3-5 days |
| Odisha, West Bengal | 3-4 days |
| Assam & North-East (NE states) | 3-5 days |
| J&K / Ladakh | 4-6 days |
Express Delivery Information
No Reviews Yet! We encourage you to be the first to share your experience and provide valuable feedback to other potential buyers.
Didn't get the right answer you were looking for ? Post your Questions No questions & answer, be the first to post your question.
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Reference No | R-2043A |
|---|---|
| Manufacturer Details | Meco - Plot No. EL-1, MIDC Electronic Zone, TTC Industrial Area, Mahape, Navi Mumbai 400710. INDIA |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], +91-22-27673311-16 |
| Sub Product Category | Contact Tachometer |
Sitemap Visit Mohan Exim
ELECZO INDIA PRIVATE LIMITED © 2016 - 2026 ELECZO.com. All Rights Reserved.