| Brand | Socomec |
|---|---|
| Model | Sirco - Socomec |
| Reference No | 26K24025A |
| Manufacturer Details | Socomec India Pvt Ltd, 756 Pace City -2 Sector - 37, Gurgaon - 122001 Haryana, India |
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | Socomec |
|---|---|
| Model | Sirco - Socomec |
| Reference No | 26K24025A |
| Manufacturer Details | Socomec India Pvt Ltd, 756 Pace City -2 Sector - 37, Gurgaon - 122001 Haryana, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], +91 1244027210 |
| Manufacturer Product Name | SIRCO 4X250A EXT. KIT B4 / Manually operated Load break and isolation switch SIRCO INDIA frame B4 with 4 poles, 250A frontal frontal external operation with handle type S2. Delivered with handle |
| Ampere/Current Rating | 250 A |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Type | Open Execution |
| Rated Voltage (V) | 415V AC |
In stock
From Yeshwanthpur Warehouse , Bangalore
Click for Delivery Timeline
Express delivery timelines based on your location:
| Region / State Group | Express (Fast) |
|---|---|
| Karnataka (within state) | 1 day |
| Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh, Telangana | 1-2 days |
| Goa | 2-3 days |
| Maharashtra - Mumbai & Pune | 1-2 days |
| Maharashtra - Rest of State | 2-3 days |
| Gujarat, Rajasthan | 3-5 days |
| Madhya Pradesh, Chhattisgarh | 3-4 days |
| Delhi (NCR), Haryana, Punjab | 3-4 days |
| Uttar Pradesh, Himachal, Uttarakhand | 3-5 days |
| Odisha, West Bengal | 3-4 days |
| Assam & North-East (NE states) | 3-5 days |
| J&K / Ladakh | 4-6 days |
Express Delivery Information
No Reviews Yet! We encourage you to be the first to share your experience and provide valuable feedback to other potential buyers.
Didn't get the right answer you were looking for ? Post your Questions No questions & answer, be the first to post your question.
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | Socomec |
|---|---|
| Model | Sirco - Socomec |
| Reference No | 26K24025A |
| Manufacturer Details | Socomec India Pvt Ltd, 756 Pace City -2 Sector - 37, Gurgaon - 122001 Haryana, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], +91 1244027210 |
| Manufacturer Product Name | SIRCO 4X250A EXT. KIT B4 / Manually operated Load break and isolation switch SIRCO INDIA frame B4 with 4 poles, 250A frontal frontal external operation with handle type S2. Delivered with handle |
| Ampere/Current Rating | 250 A |
| No. Of Poles | 4 Pole |
| Type | Open Execution |
| Rated Voltage (V) | 415V AC |
Sitemap Visit Mohan Exim
ELECZO INDIA PRIVATE LIMITED © 2016 - 2026 ELECZO.com. All Rights Reserved.