| Brand | Syska LED |
|---|---|
| Model | Syska LED |
| Reference No | SSK-NST-100W-6500K |
| Manufacturer Details | Syska House, Plot No. 89, 90, 91, Lane No. 4 Sr. No. 232, 1-2, Airport Rd, Sakore Nagar, Lohegaon, Pune, Maharashtra - 411014, India |
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | Syska LED |
|---|---|
| Model | Syska LED |
| Reference No | SSK-NST-100W-6500K |
| Manufacturer Details | Syska House, Plot No. 89, 90, 91, Lane No. 4 Sr. No. 232, 1-2, Airport Rd, Sakore Nagar, Lohegaon, Pune, Maharashtra - 411014, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 1800-102-8787 |
| Brightness | 100 W |
| Light Colour | 6500K - Cool White |
| Input Voltage | 85-265V AC |
In stock
From Peenya Warehouse , Bangalore
Click for Delivery Timeline
Express delivery timelines based on your location:
| Region / State Group | Express (Fast) |
|---|---|
| Karnataka (within state) | 1 day |
| Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradesh, Telangana | 1-2 days |
| Goa | 2-3 days |
| Maharashtra - Mumbai & Pune | 1-2 days |
| Maharashtra - Rest of State | 2-3 days |
| Gujarat, Rajasthan | 3-5 days |
| Madhya Pradesh, Chhattisgarh | 3-4 days |
| Delhi (NCR), Haryana, Punjab | 3-4 days |
| Uttar Pradesh, Himachal, Uttarakhand | 3-5 days |
| Odisha, West Bengal | 3-4 days |
| Assam & North-East (NE states) | 3-5 days |
| J&K / Ladakh | 4-6 days |
Express Delivery Information
Posted on
Didn't get the right answer you were looking for ? Post your Questions No questions & answer, be the first to post your question.
Eleczo guarantees genuine products, full invoice support, and post-order care — so you can buy with complete confidence.



| Brand | Syska LED |
|---|---|
| Model | Syska LED |
| Reference No | SSK-NST-100W-6500K |
| Manufacturer Details | Syska House, Plot No. 89, 90, 91, Lane No. 4 Sr. No. 232, 1-2, Airport Rd, Sakore Nagar, Lohegaon, Pune, Maharashtra - 411014, India |
| Manufacturer Customer Care | [email protected], 1800-102-8787 |
| Brightness | 100 W |
| Light Colour | 6500K - Cool White |
| Input Voltage | 85-265V AC |
Sitemap Visit Mohan Exim
ELECZO INDIA PRIVATE LIMITED © 2016 - 2026 ELECZO.com. All Rights Reserved.